0 - 25   26 - 50   51 - 75   76 - 100  
0 - 25   26 - 50   51 - 75   76 - 100  

Zločiny kapitalismu

Je pravda, že kapitalismus v Čechách měl až 100x více obětí než komunismus? Je pravda, že Němci, Rakušané, Švédi a Francouzi zabili v minulosti na našem území 10x více lidí než Poláci, Slováci, Rusové a Ukrajinci dohromady? Proč si neříci pravdu o kapitalismu a „západní kultuře“? Proč nepátrat po příčinách 2.světové války, světové krize a jiných věcech? Proč nemít v Čechách také pomník „zločinů kapitalismu“? Abychom se poučili, jaké chyby se v minulosti dělaly a jak to změnit, abychom se v budoucnosti těchto chyb vyvarovali? Zločiny církví, feudalismu a kapitalismu stály život od počátku našeho tisíciletí jenom v Evropě na půl miliardy lidí. O tom se však nikde nepíše. Evropský kapitál „západního typu“ pomohl Hitlerovi vyzbrojit Německo a tudíž se podílel na 30–ti milionech zabitých a minimálně 100 milionech zbídačených Rusů. Evropskému kapitálu „západního typu“ můžeme vděčit i za 40 let komunismu. Neboli Hitlerovi a fašistickému Německu. A válka, to je nejlepší byznys. Toho kapitalismu, který - pokud není ničím omezený a kultivovaný - může vést ke zcela fatálním následkům.

Válečné škody pak museli zaplatit převážně řadoví Rusové. A s nimi i celý „Východní blok“. Náš bývalý pan president Havel rád mluví o „západní kultuře a zločinech komunismu“. Zcela však zamlčuje „zločiny kapitalismu a západní nekulturu“. A už vůbec nemluví o zločinech vlastní „presidentské amnestie“. Za presidenta Havla jsme se paradoxně nejvíce přiblížili komunismu. Tedy „bílému komunismu – komunismu bílých límečků – komunismu pro VIP“. Ale to jen někteří z nás. Vytvořily se záměrně nedokonalé zákony, pomocí nichž známí mocných v Čechách rozkradli stovky miliard. Stovky miliard z kapes nás všech. V tomto byl ovšem nejlepší president Klaus, který tvrdil zhruba to, že je dobré napřed všechno rozkrást a potom je třeba vymyslet nějaké zákony. Je to, jako kdyby na všech silnicích zmizely značky a jezdilo se pár let bez pravidel a podle výsledků karambolů se začala tvořit nová vyhláška.

A nás ty šílené Klausovy metody stály asi 100 000,- Kč na obyvatele. A nikdo z poslanců se neozval – nikdo z té Poslanecké komunistické strany pro VIP, která zasedá v parlamentu ČR. Pak si ještě zvolili Klause presidentem, aby ty své šílené ekonomické zločiny a jejich výsledky držel pod pokličkou. Nikde se nesmí objevit seriozní ekonomická kalkulace o tom, co se tu posledních 20 let dělo.

A géniové z prognostického ústavu? Co tvrdili, že třetí cesta není? Co hlasovali pro kapitalistické reformy spolu s poslanci, přestože pro úplný kapitalismus bylo jen asi 5% obyvatel ČR?

Číňané si vzali to dobré s kapitalismu i komunismu bez jakýchkoliv politických předsudků a kde jsou oni a kde jsme my? Za posledních 20 let mají nárůst ekonomiky zhruba 300%, zatímco my asi 0%. A rozkrádání ČR stále pokračuje. Existuje tedy, nebo neexistuje „třetí cesta“, kterou tehdy zcela vylučovali „ekonomové“ Klaus, Dlouhý, Zeman a další? Lhali nám a nebo byli tak omezení, líní a neschopní myslet? Líní a omezení byli každopádně a možná za tím bylo i něco dalšího...

A presidentská amnestie? Stála život a nebo zdraví sto nevinných lidí? Znamenala neslýchaný zásah do činnosti soudů a přispěla k jejich paralýze? Byla pro ostatní politiky návodem, jak zacházet se soudní mocí? Jak ignorovat právo a manipulovat s ním? Nebo chtěl být Havel českým Kim Ir Senem nebo Stalinem? Často se tak choval.Zde můžete ohodnotit stránky:
velmi dobré
- [2233]
dobré
- [330]
průměrné
- [56]
podprůměrné
- [137]
nelíbí se mi
- [57]

Celkem hlasů: 2813


kontakt:
info@disident.cz

Valid HTML 4.01 Transitional

Ověřit CSS!

design www.h-web.cz 2010