0 - 25   26 - 50   51 - 75   76 - 100  
0 - 25   26 - 50   51 - 75   76 - 100  

Banky – záruka solidnosti, obraz společnosti?

Možná v jiných státech. To bylo miliard, co se u nás ve státních bankách rozkradlo. Kdyby se to bralo na jednoho člena představenstva bank a kampeliček, pak by to byly miliony korun.

S politiky na obálce propagačních tiskovin.

Jedni z nejlépe placených lidí ve státě a bylo mezi nimi asi největší procento... Ze všech profesních skupin.

Nesmí se jim říkat zloději, oni to nemají rádi.

Kde vzali tu jistotu, že je nikdo nezavře, že po nich nikdo nepůjde?

Každý bankéř a člen představenstva normální banky má přece určitý pud sebezáchovy. Někdo jim musel sdělit, že z toho vyjdou se zdravou kůží. Ale kdo to byl? Nezřídka vytunelovali vlastní banku a pak si nechali vyplatit milionové částky za její vzorné vedení. Případně desetimilionový „padák“.

Zkrátka výsměch - nám, občanům.

Samozřejmě potrestaných bylo minimum.

Konečně jsme se dočkali komunismu, ale toho pravicového.

Úspěšní bankrotáři a tuneláři.

A jejich bratři - někteří politici, bankéři, právníci a soudci, kteří jim ochotně za značný peníz poradili co, kde, kdy a jak.

Upřímně řečeno, vůbec se nedivím únoru 1948.

Stalin dobyl Berlín a lidé věřili v pořádek a šanci pro všechny.

Byla to také porážka kapitalismu, tedy ideologie, která 2.světovou válku způsobila.

Nakonec i za rok 1948 mohou kapitalisté.

Kdyby spolupracovali s dělníky, kapitalismus by zůstal zachován, komunisté by bublali v opozici a klid a pohoda by vládla státem.

Za 40 let komunismu vděčíme Hitlerovi.

Jinými slovy - německému dravému kapitálu, který zlikvidoval Židy, rozkradl jejich kapitál a podobně chtěl zatočit i s kapitálem evropským.

Řadovým Němcům slíbil „housku se salámem“ a nadřízené postavení nad ostatními národy. A udělal z většiny z nich nemyslící masu schopnou absolutně každého zločinu.

Za 40 let komunismu také můžeme vděčit o rok odložené invazi západních spojenců. Američané mohli být v Praze již o rok dříve a s Rusy se mohli setkat někde u Košic. Na co však nechat střílet své vojáky, když to mohou odnést Rusové, že? O tom mluví jasně i poměr obětí 2.světové války. USA : SSSR = 1 : 100.

V Rusku vznikl komunismus na základě fatálního selhání kapitalismu, jehož následkem byla 1.světová válka a rozšířil se po 2.světové válce, což bylo další fatální selhání kapitalismu. Lidé již nechtěli být manipulováni a vražděni a zavrhli kapitalismus jako řád, neschopný zachovat především mírové podmínky.Zde můžete ohodnotit stránky:
velmi dobré
- [2233]
dobré
- [330]
průměrné
- [56]
podprůměrné
- [137]
nelíbí se mi
- [57]

Celkem hlasů: 2813


kontakt:
info@disident.cz

Valid HTML 4.01 Transitional

Ověřit CSS!

design www.h-web.cz 2010