0 - 25   26 - 50   51 - 75   76 - 100  
0 - 25   26 - 50   51 - 75   76 - 100  

Pravda vítězí?

Čí pravda vítězí? Nejde o tiskovou chybu, má-li prezident na vlajce „Pravda vítězí“? Nemělo by zde být „Pravdy vítězí“? Tedy pravdy všech lidí v tomto státě, které jsou brány na zřetel? Pravda nějakého panáka na hradě? To je ta demokracie? A je-li na hradě osel a nebo zloděj? Budeme se učit hýkat a nebo krást? Proč někdo má mít pravdu a jiný ne? Kde je zde demokracie?

Co je to za lidi, co se neustále zaklínají pravdou? Tou svojí pravdou? A jiným jejich pravdu upírají? Obyčejně je to nějaká komuna, která se snaží ukrást pravdu těm ostatním. Ať již pravicová a nebo levicová.

„Pravda vítězí“.

Stejné heslo měl i Žižka. Ten kradl, plenil a upaloval lidi, kteří tvořili jeho opozici. Z Husova: „Popřej pravdu každému“ udělal „Pravda vítězí“.

Je tomu stejně i dnes na Hradě? Jde o to si nakrást a upalovat opozici pod stejným heslem? Heslem, které má asi výrazně fašistický podtext? Jsou naši bývalí presidenti zloději a fašisté, mají-li Žižkovo heslo na vlajce? Budou za to souzeni? Stejně jako nějaký mladý komunista ze severní Moravy, který byl tak šokován nemorálním až kriminálním chováním politiků po roce 1989, že cosi napsal a hrozilo mu 3-8 let natvrdo? Za to, že psal o korupci současných politiků a o tom, že nebýt Stalina, tak tu máme ještě dnes německé fašisty? Novou německou panskou rasu?

I kdyby lidé na ulicích umírali hlady, nesmí tito dělat nic protiprávního. Je to jako v Dachau. Můžete hynout hlady, ale nesmíte porušovat táborový řád. Co mají noví páni pro dělníka v oblastech, kde je nezaměstnanost? Plat do 10 000,- Kč nebo jdi na ulici. Je to skoro stejné, jako v nějakém lehčím koncentráku za Hitlera. Život plný bídy, utrpení, ústrků a ponižování a když člověk umře, tak ho zpopelní a někam pohodí. Horníci jsou nuceni dělat do 65-ti let. Zdá se, že v tomto případě mladého komunisty nebyl souzen žádný fašismus, ale antifašismus. Neboť náš systém nemá žádnou slušnou pojistku proti tomu, aby se lidé nedostali až na samé dno. A musíme dělat na nějakou tu „novou honoraci“, kteří za našimi zády kradou a šmelí. Režim po roce 1989 připravil lidi o práci a srazil je až na samé dno. V ČR má být sto tisíc bezdomovců . V některých oblastech je to do očí bijící. A to je fašismus. Sociální fašismus. Který lidem sebral práci a nutí je žít v nedůstojných podmínkách. Fašismus, kde jedni kradou nebo pomocí svých kumpánů „dostávají“ miliardy a stovky jiných jsou nuceny spát pod mostem. Jde tedy o to, jestli fašismus nesedí v tomto případě na opačné straně soudní síně - domácí fašismus, dosazený sem Havlem a Klausem.

Píšete-li svoji pravdu, máte na krku hned paragraf a asi tak 3-8 let natvrdo. Soudní postihy za urážku osobnosti, perzekuci v zaměstnání a nevím co ještě. Sám jsem to zažil. Vyhazov z práce, jeden za druhým... Ta dnešní StB si Vás vždycky najde. A za tunelování bank stále nic. Zvláště teď, když si to podepřeli i Klausem.

Naše peníze z našich bank.

„Nehodní služebníci naši, co hřivny naše neuchovali, nerozmnožili, ba naopak rozkradli,“ řekl by biblický hospodář, navrátivší se z cest a trefil by ho šlak.

Jenomže v biblických dobách to nebylo naprosto možné. Služebníci byli vyhozeni i za to, když hřivny nerozmnožili, pouze uchovali. To, že by se snažili se svými komplici ty hřivny ukrást nebo vytunelovat, to asi nebylo vůbec možné. Patrně by pak byli zbičováni jako psi a vyhnáni do pouště a jejich rodiny by upadly do otroctví. Nežijeme však v biblických dobách, že. V našich dobách se to vždycky nějak zdůvodní. Mají v rukou tisk, televizi, politickou moc, tak proč by si trochu nepřikradli, že?

Proč se toho tolik rozkradlo a proč se skoro nic neobjasnilo?

„Byla to politická vůle,“ říkají politici.

Nezbývá tedy než dodat, že ta jejich „Politická vůle“ má filosofii kapesního zloděje, který vám jde v supermarketu po peněžence. Jde mu o to, aby ukradl peníze a na nic se nepřišlo.

V čem se tedy liší „Politická vůle“ od filozofie kapesního zloděje?

V podstatě ničím.

„Není nad to, když mají věci konkrétního majitele,“ dodal by ještě náš vůdčí ekonom.

To samé ovšem říkají i všichni kapesní zloději.Zde můžete ohodnotit stránky:
velmi dobré
- [2227]
dobré
- [329]
průměrné
- [56]
podprůměrné
- [137]
nelíbí se mi
- [57]

Celkem hlasů: 2806


kontakt:
info@disident.cz

Valid HTML 4.01 Transitional

Ověřit CSS!

design www.h-web.cz 2010