0 - 25   26 - 50   51 - 75   76 - 100  
0 - 25   26 - 50   51 - 75   76 - 100  

Jsme obyvatelé druhého řádu?

Jako instruktážní příručka vám mohou sloužit americké akční filmy. Jestliže někdo zachraňuje planetu, galaxii, presidenta, letadlo či pouze školku a nebo velrybu, pak má zaručeně anglosaské jméno - Forest, Dewey, Lancaster... No a je-li třeba pojmenovat pobudu bez vzdělání, mozku a budoucnosti, pak se tu nabízejí jména slovanská, čínská, arabská a latinskoamerická .

Tito lidé vraždí, vybírají odpadky z popelnic, špatně se učí ve škole a vykonávají podřadné práce. A jejich jména? Chang, Malevič, Gogolski, Ptacek, Mendez, Al matla, Orlov apod. Jistě nejde o náhodu. Nacionalismus zřejmě dobře prodává filmy.

Nebo německé či rakouské policejní seriály? Pan Němec či pan Rakušan jsou ti hodní a lidé se slovansky znějícími jmény ti špatní. Zřejmě ještě trpí komplexem z 2.světové války, která se neblaze podepsala na jejich sebevědomí. A něčím se to musí napravit.

Dobře se také prodávají horory a krváky. No a pak si ani nikdo nemusí všimnout, že se horor a krvák stal skutečností v té nejsyrovější podobě. Vybombardovaná tržnice – děkuji, už jsme si zvykli i na horší záběry. Jenže pozor– od nacionalismu je to již pouze kousek k nacismu.Zde můžete ohodnotit stránky:
velmi dobré
- [2227]
dobré
- [329]
průměrné
- [56]
podprůměrné
- [137]
nelíbí se mi
- [57]

Celkem hlasů: 2806


kontakt:
info@disident.cz

Valid HTML 4.01 Transitional

Ověřit CSS!

design www.h-web.cz 2010