0 - 25   26 - 50   51 - 75   76 - 100  
0 - 25   26 - 50   51 - 75   76 - 100  

Nejsme přece na Balkáně...

Říkají, nebo říkali občas naši politici s opovržlivým akcentem. Není to náhodou rasistická narážka? Na Balkánském poloostrově žije spousta národů. No je to jako kdyby řekli - ještě že nejsme zaostalí, nevzdělaní, apod.

Znají naši politici, policisté a novináři vůbec mapu?

Například Řekové měli svoji báječnou kulturu v době, když se ještě předkové některých našich politiků drbali o větev mezi Vislou a Dněprem. A kdo vytvořil naše vlastní písmo? Nebyli to náhodou rodáci z „Balkánu“? Odkud pochází idea Olympijských her, prakticky nejlepší věci, kterou kdy mohl člověk vymyslet? Myšlenka lidské činnosti, kde hlavní věcí není mamon a zabíjení nepřátel, ale soutěživost, krása, síla, mládí a vytrvalost, nebo také zábava a přátelství?

V báječně čistém a úhledném Slovinsku stojí pracovní síla nejméně 40000,- Kč v přepočtu měsíčně a státní majetek nikomu nerozprodali. Zřejmě tam neměli štěstí na takové politiky jako u nás. Hlavně tam neměli Klause, Zemana a Havla.

Jó, kéž bychom se měli jako ve Slovinsku. Čistou zemi, 40000,- měsíčně hrubého v průměru, rozsáhlý státní majetek, čestné politiky, moře a byli bychom hrdý národ, který dovede ubránit svoji suverenitu se zbraní v ruce. Zemí, kde si politici váží lidí a lidé zase naopak politiků.

Nebo Chorvatsko. Milion Čechů celý rok šetří, aby si mohli čtrnáct dní užívat v Chorvatsku. A další tři miliony Čechů by tam jeli, jen kdyby na to měli dost peněz... Proč tam jezdí? Za trest? Aby se tam měli špatně, mezi špatnými lidmi? Na „Balkáně“? A na to celý rok šetří?

No to přece nedává smysl, páni politici. Jezdí si tam zřejmě odpočinout hlavně od vás. Aby měli alespoň na chvíli klid a pohodu - bez českých politiků. Čtrnáct dní bez korupce a lhaní. Aby byli alespoň chvíli mezi normálními a slušnými lidmi. Na jihu Evropy existuje mnoho suverénních států, tak to laskavě respektujte.

A kdo byl vynálezce Nikola Tesla? Vymyslel střídavý proud a indukční motor. Nejběžnější věci, které nezapáchají, jsou absolutně ekologické a již dlouho slouží lidem. Einsteinovo E = mc na druhou nepotřebujete možná ani jednou za život. Ale střídavý proud a indukční elektromotory tu budou stále. Byl to původem chorvatsko–srbský inženýr, který studoval i v Praze a víceméně se zřekl renty za své vynálezy, aby je mohlo využívat ke svému prospěchu co nejvíce lidí. Tak s panem Nikolou Teslou se naši politici rozhodně srovnávat nemohou. Neznám na naší politické scéně takový případ filantropa, který by měl raději lidi, než svou vlastní kapsu. Daleko jednodušeji se mezi našimi politiky najdou ti, co pomohou rozkrást miliardy a okamžitě si zajistí alibi. Ale to není genialita, to je svinstvo a fašismus.

Jestli se pánové politici chcete s někým srovnávat, pak prosím zaměřte svoji pozornost někam jinam.

Například tam, kde měli v minulosti devět z deseti státních bank rozkradených... Ale taková zem snad ani neexistuje. Jedině v Česku. To snad nemá ve světě obdoby. Takto, jako občané Česka, by se od vás a vašich předchůdců nenechali šidit snad ani tuleni. A ti jsou zvyklí na ledacos. Byl to ekonomický fašismus? Byl to pravicový komunismus, kdy takzvaní „manažeři“ rozkradli co se dalo? Havlův a Klausův komunismus pro VIP?

To by mělo zjistit několik zahraničních komisí. A naše občany by výsledek jistě velice zajímal. Byly to přece jejich peníze uložené v bankách a jejich podíl na státním majetku.

Čili shrňme to. Máte-li něco proti Srbům, řekněte to Srbům. Máte-li něco proti Bulharům, řekněte to Bulharům. A máte-li něco proti Chorvatům, řekněte to Chorvatům... Je to stejné, jakoby měl někdo něco proti Maďarům a tahal do toho Poláky, Slováky a Čechy. Je to stejně hloupé, jako kdyby nás někdo vinil za německé válečné zločiny z 2.světové války jen proto, že jsme „středoevropané“. Neboť je jasné, že zločiny 2.světové války způsobil především německý kapitál, který vystavil Židy genocidě a jejich majetek ukradl a stejně tomu chtěl učinit i s kapitálem evropským. Nebo jako by někdo říkal – všichni význační politici po roce 1989 rozkradli a nebo pomáhali rozkrást tento stát. Je přece jasné, že jich pravděpodobně nemohlo být 100%, ale bylo jich třeba jen 60%. A jak k tomu těch 40% jakž takž slušných politiků přijde, že ano?

Je to tak? I když skoro 100% význačných politiků vědělo, jaké zločiny se dějí ve státních bankách i jinde. Ale nechávali si to pro sebe a raději se dívali jinam. Inu problém je v tom, že čestností si korýtko nenaplníš...ale korupcí ať již přímo a nebo zprostředkovaně – ANO.

Zvláště v Česku a zvláště v těchto dobách a nebo dobách nedávno minulých...Zde můžete ohodnotit stránky:
velmi dobré
- [2227]
dobré
- [329]
průměrné
- [56]
podprůměrné
- [137]
nelíbí se mi
- [57]

Celkem hlasů: 2806


kontakt:
info@disident.cz

Valid HTML 4.01 Transitional

Ověřit CSS!

design www.h-web.cz 2010