0 - 25   26 - 50   51 - 75   76 - 100  
0 - 25   26 - 50   51 - 75   76 - 100  

Švédi se chlubí kulturními památkami

Ano, Švédi se chlubí kulturními památkami.

A to i těmi, které nakradli za třicetileté války. To, co zbylo po vojácích ze Saska a Bavor, uloupili oni. Jenom od nás si odvezli několik set vozů válečné kořisti. Masakrovali, ničili a kradli. V takovém množství, jak to do té doby Evropa ještě nezažila. Za jediný rok na našem území údajně vyplenili 6000 měst, vesnic a osad.

Vážení Švédové, Ty statisíce lidí, co předkové dnešních Švédů povraždili na našem území za třicetileté války, už asi neoživíme. Ale jestli máme platit za Železného a Novu a naše omezené a mezinárodního práva neznalé a se značnou pravděpodobností i zkorumpované politiky, tak vy nám vraťte, co předkové dnešních Švédů nakradli. Přece Švédi nechtějí být považováni za potomky zlodějů a vrahů, co se chlubí nakradeným majetkem. Nebo snad kradli a loupili Češi ve Švédsku? Já si myslím, že k tomu nedošlo. Mezinárodní soude, neměli byste si ve Švédsku zamést před svým vlastním švédským prahem? Udělat gesto, hodné civilizovaných a kulturních lidí...

Honosné instituce „Západní kultury“ by měly znát také smírčí akce a vyžadovat je. A ne legalizovat zlodějům a vrahům jejich zisky.

Již ve středověku znaly soudy institut „Smírčího kříže“ a nebo „Smírčího kamene“. Na místě činu musel viník postavit smírčí kříž nebo obelisk s popisem svého činu a peněžní částkou odškodnit okradené, popřípadě i pozůstalé . Bylo by skutečně krásné, kdyby švédský král či předseda švédského parlamentu dostali Nobelovu cenu míru za to, že vrátili věci, které švédská armáda v zemích původu nakradla a naloupila. Spolu s omluvou všem státům, kterých se třicetiletá válka týkala.

Ale dosud se zřejmě krást a vraždit vyplácí. Ať již s požehnáním církví a nebo dalších institucí „Západní kultury“.

„Západní kultura“ byl také Napoleon, který přinesl do Čech násilí, válku, statisíce mrtvých, syfilis a hladomor. Skutečně překrásná ukázka „Západní evropské kultury“. Stála nás 2 miliony mrtvých...

Inu „Západní kultura“ se dá také někdy chápat jako legální hromadění nakradeného majetku, za přihlížení mezinárodních institucí „Západní kultury“.

Německý nacizmus by si také zasloužil velkou celoněmeckou nadaci ve prospěch ruských lidí, která by jasně hlásala: „Ano, za odporné činy svých předků cítíme zodpovědnost a snažíme se je napravit. Děláme, co můžeme, abychom prokázali, jaké je naše současné myšlení. A obětí 2.světové války, způsobené našimi předky je nám skutečně srdečně líto.“

A nebo naši rakouští přátelé. Další z té „Západní kultury“.

Ti nás přece dali po roce 1620 na buben. Někdo by mohl říci, že nás přímo rozkradli. No a pak si z nás na 400 let udělali poskoky.

Skutečně pane Havel, ta demokracie ze západu, to nemá chybu ...Zde můžete ohodnotit stránky:
velmi dobré
- [2227]
dobré
- [329]
průměrné
- [56]
podprůměrné
- [137]
nelíbí se mi
- [57]

Celkem hlasů: 2806


kontakt:
info@disident.cz

Valid HTML 4.01 Transitional

Ověřit CSS!

design www.h-web.cz 2010