0 - 25   26 - 50   51 - 75   76 - 100  
0 - 25   26 - 50   51 - 75   76 - 100  

Sponzorský dar

Sponzorské dary využívaly hlavně politické strany. Možná i využívají. Co to bylo? Například nějaký podnikatel něco chtěl nebo potřeboval a tak dal určité straně, nejlépe vládní, sponzorský dar. A hned bylo na stotisícové platy politiků.

Podobnou příhodu mi vyprávěl jeden muž. Když jede na STK se svým vozem a technik najde nějakou větší závadu, tak se tento muž technika zeptá: „Mohu vám poskytnout sponzorský dar?“ A jelikož ještě nikdo neodmítnul, ze závažných závad se staly malé a tento muž jezdí dál.

S dopravními policisty je to stejné. Ti dotyčného dokonce dovezli v noci k bankomatu, protože 500,- za alkohol není přece žádný sponzorský dar, ale prachsprostý úplatek a oni potřebují alespoň 2000,- Kč. Aby byli čistí, neúplatní. Bloček samozřejmě nedali. Ještě by ho ten opilec mohl ztratit a pak by tvrdil, že žádný nedostal...

Dnes se prý policistům nabízí normálně i 20000,- Kč. Jímá mě hrůza.

Kdo maže, ten jede.

Jsme přece v ČR.

Čili je to tady. Ryba smrdí od hlavy.

A když krást, tak ve velkém.

A kdo to ty lidi učí?

Nejsou to náhodou politici?

Se svoji nepřebernou studnicí podrazů, podvodů, špatností a výmluv?

A hlavně, že je to samý JUDr. a Mgr.

Co je to vlastně učí na té právnické fakultě?

Systém přijímání frekventantů na jistou právnickou fakultu byl již mnohokrát označen za podivný až kriminální. Ve středověku něco podobného nebylo možné. Tam byly cechovní spolky, cechovní čest a kdo tyto pravidla porušoval, ten musel jít dělat něco jiného... Třeba okopávat zelí. Co na to ostatní právnické fakulty? Co se tam vychovává z uchazečů, když profesoři nejsou schopni sestavit ani kvalitní zkušební otázky a kdysi se mluvilo i o úplatcích v řádu několika desítek tisíc korun za přijetí studenta? Co se vychovává ze studentů, je-li přijetí na fakultu podmíněno úplatkem několika desítek tisíc korun? Zločinci a nebo právníci? Že by zločinci pro potřeby státní správy? Třeba pražského Magistrátu? Hodících se pro potřeby dnešní doby? Samozřejmě, že doposud nebylo nic - nebo skoro nic - vypátráno. Zřejmě lekce pro studenty, aby v budoucnu dobře zapadli do budoucích kolektivů.

Mají vyučující na právnických fakultách také lidskou morálku? Ale vlastně proč? Tu zřejmě v praxi potřebovat vůbec nebudou. A tudíž z ní nemusí znát ani základy.Zde můžete ohodnotit stránky:
velmi dobré
- [2227]
dobré
- [329]
průměrné
- [56]
podprůměrné
- [137]
nelíbí se mi
- [57]

Celkem hlasů: 2806


kontakt:
info@disident.cz

Valid HTML 4.01 Transitional

Ověřit CSS!

design www.h-web.cz 2010