0 - 25   26 - 50   51 - 75   76 - 100  
0 - 25   26 - 50   51 - 75   76 - 100  

Pane premiére Špidlo, ... zase vedle

Pan premiér soudí, že složení vrcholových politiků, kteří jsou dobří nebo špatní, že je totožné se složením celé naší společnosti. Pane premiére Špidlo, do politiky se po roce 1989 chodilo hlavně kvůli korytům a nezdaněným či nezaslouženým příjmům. Vždyť to znáte. Sám jste si nahrabal dost a nic moc jste neukázal. Kdyby se vzalo to, co se rozkradlo za pomoci vrcholových politiků od roku 1989 a rozpočítalo se to na jednoho „vyššího politika“, pak by to bylo několik desítek milionů na kus. A to asi nikdo z nás „řadových“ nedokáže. Tak nás laskavě neurážejte, ano? My určitě v průměru krademe 100x až 1000x menší částky než je průměr u vrcholových politiků. Čili do tohoto pytle s vrcholovými politiky a často také vrcholovými zloději nás neházejte, ano? Nám ještě nějaká ta čest zůstala.

Nebo si vezměte Magistrát hlavního města v jisté nejmenované zemi. Ze zakázek pro město se platí x % jako úplatek. Firma odevzdá úplatek výběrčímu z Magistrátu. Je-li tento chycen, jde sedět. Což se ještě nikdy nestalo, neboť i policie zde má své místo a nepůjde přece proti magistrátu... Že? Není-li chycen, část si ponechá a část jde dál - pro radní a další okruh mocných, kteří je tam dostali, na tajné fondy politických stran atd. atd.

Toto je kruh ctihodných, co nechtějí nic, jen vaše blaho. Trochu jako z „Kmotra“, že? Ale z „Kmotra“ to není. A není to ani ukrajinská, ruská, americká či japonská mafie. Ne, ne, ne. Je to tak, pane premiére?

Ať nikdo nepočítá, že byste Vy při Vaší povaze „úředníčka“ vzal koště a šel zametat ten polistopadový svinčík, že? Vy jste ten, co má rád teplíčko a sedí doma za kamny. A nebo se jdete proběhnout do parku. „Člověk na svém místě“, alespoň pro polistopadové zloděje určitě. A není zde nebezpečí, že byste vymyslel něco „převratného“, co by zvrátilo pořádek věcí.

Jestliže chcete chránit dům před zloději, pak si opatříte pořádnou dogu a ne palácového pudla, který potřebuje kadeřníka, speciální dietu, vlastního šoféra a komornou, a když se dostanou do domu zloději, tak nejprve slastně vrtí ocáskem a když ho nakopnou, tak zaleze pod postel, aby ho v tom shonu nezašlápli, případně si hraje s gumovou žábou, co mu tam zloději hodí, aby se nenudil. Protože ví, že až to ve zdraví přečká, bude mít zase svoje jatýrka, šoféra, komornou a drbání za ušima. Dům je sice „vybílený“, ale pudlovi to nevadí. Ten nepřišel o nic. A bude se mít vždycky dobře. No přece byste nechtěli po takovém pudlovi, aby vám honil zloděje. Je to tak, pane Gross? OK? Hlavně, že je všechno OK. A nikdo z vlády nestrádá hlady. A hlavně, když „příbuzní“ půjčují a zkrachovalé kampeličky dobře platí za propagaci, že.. To se to politikům žije, když jim „příbuzní“ půjčují? Hlavně že politici znají tu „Českou uličku“. Jak se vyhnout problémům a hodit je na někoho jiného.

Oni se budou mít vždycky dobře. My už na tom budeme o poznání hůře...Zde můžete ohodnotit stránky:
velmi dobré
- [2227]
dobré
- [329]
průměrné
- [56]
podprůměrné
- [137]
nelíbí se mi
- [57]

Celkem hlasů: 2806


kontakt:
info@disident.cz

Valid HTML 4.01 Transitional

Ověřit CSS!

design www.h-web.cz 2010