0 - 25   26 - 50   51 - 75   76 - 100  
0 - 25   26 - 50   51 - 75   76 - 100  

Slouží politici lidem a nebo sami sobě?

Politici se málokdy starají o to, jak prospět občanům. Politici se starají nejvíc o to, jak prospět sami sobě. Jak je to možné?

Zajišťuje snad nějaká politická strana nebo vláda skutečné zájmy občanů? Má vláda a nebo nějaká politická strana telefonní linky, kam by mohli lidé volat svoje aktuální nápady a názory? Například: Jedna linka s operátorem a druhá bez operátora. S pracovištěm, které by dělalo premiérovi nebo předsedovi politické strany svodku o tom, co si lidé přejí, s čím souhlasí a s čím ne?

Uvedu zcela triviální příklad.

Panu expremiérovi Zemanovi se za řeči v koutku úst tvořila slinka, která se stále zvětšovala a působila značně neesteticky. No a kdyby dejme tomu 20000 lidí na tuto linku zavolalo, ať si utře ústa či hubu a nebo s tím něco udělá, tak bychom měli na chvíli estetičtější politiku. Je vůbec s podivem, že v ČSSD Zemanovi nikdo z jeho kolegů za celé měsíce neřekne: „Zemane, utři si hubu, slintáš. Naše strana tak ztrácí preference.“ I toto je něco, co hovoří jasnou řečí o situaci v ČSSD a o úloze vedoucích papalášů v této organizaci. Zeman celé týdny slintá, nám je z toho špatně a neřekneme nic. Mlčí televize a mlčí tisk. Ani nikdo z koalice, ani nikdo z opozice se neozve. Maximálně někdo v hospodě řekne: „Lidi, viděli jste toho Zemana, to je ale... Zase měl pěnu u huby, že si to ten ... někdy neutře!“ Čili svoje názory si necháme do hospody a nebo domů – a je to tady zase jako za komunistů - jenomže dneska již jako za komunistů pro VIP. Je to zvláštní mutace komunismu, kterou nám sem dosadili páni Havel a Klaus.

No a pak se můžeme 100x divit, že nám „někdo“ ukradl po roce 1989 ze státního rozpočtu stovky miliard korun, že Havlova amnestie stála životy a zdraví možná stovku nevinných lidí, že to či ono.

A tak je tomu v Čechách stále - politici slintají a lžou, bankéři a jejich kamarádi rozkrádají státní banky, lidem je z toho nanic, státem vládne „blbá nálada“, jak říkal president Havel, ale nikdo nic neřekne..., že za tu blbou náladu však může hlavně on - Havel ale i Klaus.

No a my jsme zticha. Nijak se nevyjadřujeme. Jednak by nám to nikdo neotiskl, jednak máme naprosto servilní a zmanipulované sdělovací prostředky a jednak nejsou ve státě žádné demokratické principy, které by nutily politiky chovat se odpovídajícím a společensky přijatelným způsobem.

V současné době to vypadá stejně, jako když jdete do supermarketu a někdo vám určuje, co si máte koupit. No a vy rozhodujete pouze o tom, kam jít, jestli do oddělení elektroniky, obuvi, nebo potravin. Čili jakou si zvolíte stranu... Ovšem to, co si koupíte, už rozhodne někdo jiný... A u pokladny zaplatíte za to, co jste vlastně ani nechtěli. No a pak se třeba celý týden musíte dusit rýží, ačkoliv za normálních okolností rýži vůbec nejíte. Nebo šmajdáte v malých botách.

Tak funguje česká politika.

Tak funguje komunismus pro VIP, co nám sem zavedli pánové Havel a Klaus.

Komunismus pro bílé límečky. Komunismus pro státní úředníky a horních 10000.

Komunismus pro manažery. A ten největší komunismus pro soudce.

Dělníci mají právo jediné – držet ústa a krok. Vždyť také v Senátu, či Parlamentu ČR není ani jeden... Tedy je tam zastoupení..., ale 0 procent. To jsou reálie naší „demokracie“, která je v podstatě totožná s „komunismem pro VIP“.Zde můžete ohodnotit stránky:
velmi dobré
- [2227]
dobré
- [329]
průměrné
- [56]
podprůměrné
- [137]
nelíbí se mi
- [57]

Celkem hlasů: 2806


kontakt:
info@disident.cz

Valid HTML 4.01 Transitional

Ověřit CSS!

design www.h-web.cz 2010