0 - 25   26 - 50   51 - 75   76 - 100  
0 - 25   26 - 50   51 - 75   76 - 100  

Byznys

Co je to byznys? Lze třeba rozpoutat válku a pak zásobovat jednu z bojujících stran a nebo nejlépe obě strany válečným materiálem... Mrtvoly pak zahrnou buldozery do jam a byznysmeni spočítají svoje zisky.

Ano, i to je kapitalismus, i když poněkud odpudivý. Ale praktikuje se tímto způsobem již mnoho století a výsledky bývají skvělé.

Zabíjení nepřátel a hromadění majetku s krucifixem přibitým doma nad postelí.

OK...? OK, ale jak pro koho...

A nyní dotaz: Dá se dělat byznys také jako něco ušlechtilého, skoro bez nákladů s výsledkem velkých zisků a abychom byli maximálně šetrní k přírodě a probouzeli v lidech ušlechtilé city, lásku, ..., dali práci lidem atd.?

Dobře, začněme tedy uvažovat - teoreticky. Co kde tedy budeme těžit, aby to co nejméně stálo? A co stojí nejméně? Odpovídáme si... Třeba kameny..., vodu..., kusy dřeva..., popel..., apod.

Dále uvažujeme... A v jakém množství to budeme prodávat spotřebiteli? Další odpověď... No třeba v dózách o obsahu maximálně 2 decilitry. Abychom se moc nenadřeli, ale aby na to bylo pěkně vidět.

Pokračujeme dále dedukcí a odpovídáme si zároveň. A kde to budeme prodávat?

No nejlépe třeba po celém světě. Založíme velkou mezinárodní společnost, která bude dohlížet nad těžbou těch kamenů, dřeva a vody...

Kameny, dřevo a voda? Té má každý dost kolem sebe...

OK, ale v minulosti dávali například za třísku z jisté věci celé jmění a dělali pro pár kostí zlaté relikviáře.

Samozřejmě nebude to obyčejné dřevo, voda, kameny a popel. Ale může to být třeba špalík dřeva z Amazonského pralesa, voda ze Žluté řeky a nebo Mrtvého moře, zlatonosný písek z Yukonu, lávu z Vesuvu, kámen z Everestu a podobné maličkosti, které můžeme nabízet v tisících komoditách. Spotřebitelům v podobě knižních a nebo internetových katalogů. Kde najdou to, co hledají. A pak si tu věc nebo ty věci koupí. Prostě spotřebitel si dělá doma relikviáře, ze kterých načerpá sílu. Má doma a nebo v kanceláři relikvie této planety, která je v kosmu zřejmě naprosto jedinečná. A oni budou mít některé tyto věci jako svůj majetek. Mohou se jimi chlubit. Mohou z nich čerpat sílu... A když je určité relikvie omrzí, tak je vymění za nějaké jiné, které je více inspirují a nebo doplní svoji sbírku něčím z katalogu. Něčím, co ještě nemá jejich soused. Samozřejmě se najdou někteří, co si budou ťukat na čelo... Ale budou to zřejmě lidé bez fantazie. A možná i mnoha jiných věcí. Lidé, co nečtou knihy, nelíbí se jim obrazy, fotografie...

Tak už víte, jak se dělá byznys? Prodáváte šutráky, vodu, dřevo a popel, nikoho tím nezabijete, nikomu neublížíte, dáte lidem práci a naučíte lidi vážit vlastní planety... OK?

Třeba také tak se dá dělat byznys. Ne jak to dělal Hitler a Krupp v Německu kdysi...Zde můžete ohodnotit stránky:
velmi dobré
- [2227]
dobré
- [329]
průměrné
- [56]
podprůměrné
- [137]
nelíbí se mi
- [57]

Celkem hlasů: 2806


kontakt:
info@disident.cz

Valid HTML 4.01 Transitional

Ověřit CSS!

design www.h-web.cz 2010