0 - 25   26 - 50   51 - 75   76 - 100  
0 - 25   26 - 50   51 - 75   76 - 100  


Proč vznikly filmy o Vinnetouovi?

Jako oslava hrdinství a statečnosti? Zřejmě ano, ale tak doslova to neberte.

Po 2.světové válce se Němci jevili ostatním obyvatelům Evropy většinou jako lidská hovádka, schopná absolutně každého zločinu. Je jasné, že chtěli vyvraždit Židy, zmocnit se jejich kapitálu a pomocí zbraní si podmanit i ostatní státy Evropy, jejich kapitál a udělat z občanů těchto států svoje vazaly.

„Co s tím?“ uvažovali někteří Němci. „Proč my jsme ta hovádka a Angličané a Američané jsou ti slavní? Proč je trochu neshodit? Proč na ně neukázat prstem a neříci, že i oni jsou pěkná hovádka a proč to nepředložit malým dětem, co 2.světovou válku nezažili?“

Čili, nabízely se knihy K. Maye o statečném Vinnetuovi a jeho pokrevním bratru, neméně statečném a spravedlivém německém inženýrovi – Old Shatterhandovi.

No zkrátka - udělali to takto: Ve filmu o Vinetuovi se většinou Angličané a Američané jevili jako věčně opilí hrdlořezové, co neváhají zabít ani bizony, ani indiány, ani bílé dobrodince ve jménu peněz z nafty, železnic a nebo nalezišť zlata. Už vůbec nemluvě o „Velkém bílém otci z Washingtonu“, který nikdy nedržel slovo a zabýval se převážně všelijakými podlými praktikami, které neměly absolutně nic společného s chováním čestného člověka... Spíš tak trochu maskovaně a nenápadně podporoval genocidu indiánů a zabrání jejich půdy.

Nakonec ve filmu indiáni prohrají svůj boj a Vinnetou je zabit. Zlo zvítězilo a přežívá ve Spojených státech amerických jako těžký, dědičný hřích všech Američanů, kteří se s tímto hříchem nikdy nevyrovnali a ani se s ním v budoucnu nehodlají vyrovnat... Agresivita a arogance v nich přetrvává do dnešních časů. To zřejmě chtěla tlumočit divákům celá tato série filmů.

Proto byly filmy o statečném Vinnetuovi tak dlouho a úspěšně propagovány a promítány i v tehdejším Československu. Prominentům režimu to absolutně nevadilo.

Podobně se Američané chovají dodnes. Jenomže dnes již ovládli prérie v USA a jelikož se vyrábí stále nové a nové zbraně a je třeba nějakých válek – čili zachovat staletý tradiční byznys – tak se pustili i na území některých suverénních států a snaží se tam zavádět některé svoje „Demokratické“ praktiky z doby „normalizace amerických prérií“.

Dnes k tomu ovšem používají všelijaké Afroameričany a lidi s neanglickými jmény a nechají je vraždit a bombardovat civilisty, aby tyto lidi pak mohli ověsit metály a dali jim nějaký ten postup a vysoké platy a penzi, aby si pak tito mohli koupit vilu s bazénem a užívat... Aby v klidu a pohodě mohli zapomenout, co kdy v životě dělali.

V Evropě i v tom nejkrutějším středověku musel kat bydlet za branami města, v nejbližší hospodě měl svůj stůl, u něhož nikdo jiný neseděl a nikdo z lidí by mu na veřejnosti nepodal ruku...

Tak to bylo ve středověku v Evropě zmítané válkami.Zde můžete ohodnotit stránky:
velmi dobré
- [2227]
dobré
- [329]
průměrné
- [56]
podprůměrné
- [137]
nelíbí se mi
- [57]

Celkem hlasů: 2806


kontakt:
info@disident.cz

Valid HTML 4.01 Transitional

Ověřit CSS!

design www.h-web.cz 2010