0 - 25   26 - 50   51 - 75   76 - 100  
0 - 25   26 - 50   51 - 75   76 - 100  

Inventura demokracie

Bylo to studentské hnutí k dvacátému výročí „Sametové revoluce“. Jeho cílem bylo, aby nám politici předložili účet dvaceti let fungování „demokracie“. Cíle však byly definovány velice vágně a neurčitě. Velice vágně a neurčitě a se k této iniciativě postavili také naši přední politici.

O posledních dvaceti letech se totiž v konkrétních číslech nedá hovořit jinak, než jako o velké národní ekonomické katastrofě, iniciované převážně našimi presidenty Havlem a Klausem.

Studenti si sice trochu zabouřili, ale potom se opět uklidnili.

Velice záhy jim došlo, že potřebují dostudovat, a že nějaký „politický škraloup“ by jim překážel v dokončení studií. No a potom by jim ten „politický škraloup“ překážel i v dalším profesionálním růstu v jejich zařazení, kde se zajisté chystají zaujmout zajímavé pozice a splynout s davem.

S davem, kde zůstává hlavním heslem - stejně jako za komunistů - „držet ústa a krok“.

Tak, jak je to normální v naší „demokratické společnosti“. Jistí lidé mohou kritizovat každého, ale je nemůže kritizovat nikdo. Nebo když tak jen lehce v souladu se směrnicemi probíhající normalizace. Jako je tomu například v ČT a dalších mediích, nakonec zeptejte se na to jakéhokoliv novináře...

Určité otázky jsou prostě tabu. Hlavně pak na Havla a Klause, ti k nám přece tento druh „komunistické demokracie pro VIP“ přitáhli. Ale stejně je tomu i v USA. Tam se také nikdo presidenta Obamy nezeptá, jak je možné, že ten, kdo vede 2 války, jejichž oběťmi jsou převážně statisíce nevinných civilistů dostal „Nobelovu cenu míru“.

Jestliže je toto logika kapitalismu, pak by příští „Nobelovu cenu za ekonomii“ měl dostat Václav Klaus.Zde můžete ohodnotit stránky:
velmi dobré
- [2227]
dobré
- [329]
průměrné
- [56]
podprůměrné
- [137]
nelíbí se mi
- [57]

Celkem hlasů: 2806


kontakt:
info@disident.cz

Valid HTML 4.01 Transitional

Ověřit CSS!

design www.h-web.cz 2010